Koberce z celého sveta

Výroba kobercov, ich história a dizajn je pomerne rozmanitá. Preto sme pre Vás pripravili prehľad orientálnych, ručných ako aj moderných kobercov.
Wolfram Schmidt
Odborník na koberce so 40 ročnou praxou

Perzské koberce

Iránsky Nain
Iránsky Ghom
Ostatné Perzské koberce
Pravé iránske vintage

Indické koberce

Kašmírske koberce
Indické orientálne koberce
Moderné indické koberce
Moderné koberce z rastlinného hodvábu

Prírodné koberce

Natur Pur
Nordic Pur
Alpaca
Moderné vlnené koberce

Rozmanité koberce

Moderné strojové koberce
Shaggy koberce
Detské koberce
Z reciklovaných PET fliaš

PERZIA - KRAJINA KOBERCOV

Perzské koberce

Žiadna iná krajina nemá s Perziou porovnateľnú kobercovú kultúru. Približne sedemnásobne väčšia oblasť ako Nemecko, má od rozsiahlych púšti cez úrodné pobrežné oblasti až ku pohoriam, ktoré sa tiahnu do výšok 5000 m.n.m. ako je napríklad najvyšší vrch Iránu – sopka Damavand s 5671 m.n.m.. V takmer všetkých regiónoch Perzie sa od nepamäti tkajú koberce, ktoré svojou tradíciou dávajú jedinečnosť a hodnotné meno, takzvaným “pravým perzským kobercom”.

Vyššie položené regióny ako napríklad Hamadan (zvaný tiež Švajčiarskom Perzie), ponúkajú ovciam tie najlepšie klimatické predpoklady pre odolnú strižnú vlnu s vysokým obsahom prírodného tuku, čo pridáva kobercom jedinečnú odolnosť voči špine.

Vzhľadom na vzor a škálu farieb sú perzské koberce na základe tisícročia starej kultúry nedostihnuteľne rozmanité. Pretože sa v Perzii manufaktúry skoro nenachádzajú, ešte stále sa väčšina kobercov viaže v domácom prostredí. Preto môžeme právom tvrdiť, že každý z perzských kobercov je pravý unikát.

Často sa vzory a farby predávajú v rámci rodín z pokolenia na pokolenie, takpovediac dedia.

Naša skúsenosť

Perzské koberce sú nezameniteľné najme svojou históriou a príbehmi, ktoré môžu porozprávať. Každý jeden kus je originál, ktorý vám ostane v rodine po generácie.
Róbert Lengyel
Reštaurátor
INDIA - KRAJINA ROZMANITOSTI

Indické koberce

India, veľká krajina s rôznorodými náboženstvami a s neporovnateľnou súhrou, záhadnou kultúrou modernej techniky, poukazuje na stáročnú starú tradíciu umenia viazania kobercov. Enormný potenciál krajiny umožňuje veľký počet manufaktúr, ktoré medzičasom vyrábajú všetky dizajny a farby každého štýlu či smeru a to vo vysokej kvalite.

Začínajúc od bežných kobercov zo strižnej vlny až po najjemnejší hodvábny koberec z kašmíru, má India momentálne všetko v ponuke, čo srdce žiada.

Úmyselné uprednostňovanie malých rodinných prevádzok, ktoré síce dokážu dodávať len v malých množstvách, nám na druhej strane umožňuje ponúknuť Vám tú najlepšiu kvalitu. Presvedčte sa aj Vy sami z excelentného výberu z rôznych veľkostí a kvalít.

Naša skúsenosť

Moderné či klasické koberce vyrobené z hodnotných materiálov sa vyznačujú jemným leskom vlasu, ktorý sa prejavuje zmenou farby. Z jednej strany je koberec svetlejší, žiarivejší a z druhej strany tmavší. Preto odporúčame koberce v interiéri vyskúšať pred kúpou.
Zdenko Siegel
Interiérový dizajnér
NAJROZLIČNEJŠIE PRÍRODNÉ MATERIÁLY

Prírodné koberce

Čakali by ste od koberca že vám každé ráno príjemne prekrví stuhnuté chodidlá? To je jedna z výhod prírodného koberca, ktorý je napríklad utkaný z vlny a žihľavy. Okrem toho že príjemne vyzerá, vonní pomôže aj vášmu zdraviu.

To je len jeden príklad vlastností prírodných kobercov, ktoré sa vyrábajú už po tisícročia. 

U nás nájdete prírodné materiály – rastlinné vlákna ľanu, banánového hodvábu, žihľavy, konope, lyka, ovčiu vlnu, vlnu z kašmírskych kôz, hodváb priadky morušovej a mnoho iných

Naša skúsenosť

Kvalita ručne tkaných prírodných kobercov sa najčastejšie určuje hustotou tkania (počet uzlíkov na m2), kvalita použitej vlny či iných prírodných vlákien a spôsob viazania. Tieto vlastnosti môžu výrazne ovplyvniť životnosť ako aj iné vlastnosti koberca.
Sylvia Nikolits
Špecialista na prírodné koberce
NEKONEČNÉ MOŽNOSTI

Rozmanité koberce

Moderné strojovo viazané koberce sú vyrobené z materiálov ako je polypropylén, polyester, akryl, viskóza, bavlna a podobne. Oproti ručne viazaným sú cenovo výhodnejšie  a sú dostupné v rôznych štandardných veľkostiach. Jednofarebné viskózové a polypropylénové koberce je možné tiež nechať vyrobiť vo veľkosti na želanie. 

Spolupracujeme len s rokmi overenými dodávateľmi z Nemecka a Talianska a ručíme za kvalitu ich kobercov.

Radi Vám predstavíme rozdiely a špecifiká výroby jednotlivých moderných kobercov v našej predajni.

Naša skúsenosť

Koberec je síce jeden z posledných kusov zariadenia, ktorými sa tvorí interiér. Avšak vďaka svojej veľkosti a kontaktu s človekom koberec veľmi ovplyvňuje pocit z domova. Ak nie je rozpočet na prírodný koberec, vyberajte z kvalitnejších strojových kobercov.
Vanessa Ščepková
Architekt

Radi vám ukážeme rozdiely

Navštívte nás na našej predajni, spoznáte rozdiely a kvalitu kobercov na vlastné ruky.