Odovzdajte nám svoj hodvábny, viskózny, vlnený alebo syntetický koberec. A my sa o neho kráľovský postaráme. Operieme, opravíme, našijeme chýbajúce strapce.

Pre viac informácií stači zavolať.

Profesionálne čistenie kusových kobercov

Zabezpečíme profesionálne čistenie orientálnych, vlnených, hodvábnych a viskóznych kobercov ako aj strojovo vyrobených syntetických.

Odborná oprava poškodenia kobercov

Oprava poškodenia osnovy, vypadanie alebo vytrhanie vlákien, náhrada strapcov či obšitie je možné zrealizovať.

Tipy na predlženie životnosti koberca

Pripravili sme pre vás aj pár tipov ako sa o koberec starať aby Vám vydržal čo najdlhšie.

Krátky príbeh...

Keďže už dlhé roky ponúkame našim klientom najkvalitnejšie koberce, je naším cieľom ponúkať aj adekvátne kvalitné služby. Preto sme dlho hľadali spoľahlivú čistiareň, ktorá nepoškodí koberec a predĺži mu život. Predsa len hodvábne, vlnené a viskózne koberce patria do rúk najväčších odborníkov.

Čistiareň sme našli až za hranicami, v Rakúsku a už viac ako 10 rokov vozíme koberce odborníkom na vyčistenie aj ich opravu.

Kusové koberce sú čistené stáročiami overenými klasickými metódami. Samozrejme využitím aj moderných technológií. Pri čistení koberca sa kladie v prvom rade dôraz aby ošetrenie nepoškodilo hodnotu koberca a to aj za cenu len mierneho vyčistenia. Nižšie nájdete metódy našich odborníkov.

Metódy čistenia kobercov

Odprášenie vyklepaním

Menšie koberce sa odprášia pri voľnom dopade na mriežku s odsávaním. U väčších sa pomocou gumených rotujúcich lamiel vyklepáva zo spodnej časti koberca všetok prach, ktorý sa následne odsáva.

Pranie kobercov v nádržiach

Koberce sa vo veľkých nádržiach perú v živej vode. Vlnené koberce sa perú len so špeciálnou biologickou mydlovou vodou. Tkané koberce sa takto perú až 60 minút.

Ručné pranie kobercov

Orientálne koberce sa čistia iba ručne. Koberce sú položené na zemi. Každý samostatne, keďže jednotlivé koberce potrebujú iný spôsob ošetrenia. Samozrejme sú čistené s prírodnými čistiacimi prostriedkami a živou vodou.

Oplachovanie

Koberce sú na záver oplachované na špeciálnom stole a následne prechádzajú cez valce. Pri tomto procese sa časť vody vytlačí z kobercov.

Odstredenie

Vo veľkej centrifúge sú koberce odstredené od vody vsiaknutej vo vláknach. U orientálnych kobercov sa v tomto okamihu vyplaví až 90% vody.

Sušenie

Koberce sa ešte raz vykefujú a následne vešajú na tyče, kde sú pri regulovanej teplote a vlhkosti kvalitne sušené v prievane.

Možnosti opravy koberov

Odporúčanie odborníkov: s opravami treba začať čo najskôr, v neskorších fázach poškodenia sú opravy výrazne nákladnejšie.

Poškodené hrany - obšitie kobercov

Poškodenie hrany koberca, ktoré vzniklo od psa či mačky, alebo od robotického vysávača, je nutné čo najskôr na novo obšiť. Ručným alebo strojovým obšitím sa zabráni nenávratnému zničeniu osnovy.

Diery v osnove kobercov - keď mole zožrali koberec

Vznikajú pri mechanickom opotrebovaní koberca. Napríklad pri častom posune koberca po dlažbe. Pri neskorom ošetrení vypadajú z koberca vlákna a miestami rýchlo "vypelichá".

Výmena strapcov - hodvábne alebo bavlnené

Najčastejšie poškodenie orientálnych kobercov je uvoľnenie a rozpadnutie strapcov. Je možné ich nahradiť čiastočne alebo po celej dĺžke hrany. Na výber je viacero možností.

Chcem vyčistiť / opraviť koberec

Zavolajte nám alebo napíšete

Krátkym telefonátom zistíme aký veľký je koberec, typ koberca a jeho materiál. Následne upresníme termín a cenu.

Nevadí ak neviete aký je to typ koberca, jednoduchými otázkami upresníme jeho pôvod.

Kontakt

Odovzdajte kusový koberec na predajni SKY Carpet

Do najbližšieho termínu zvozu nám zaneste koberec na predajňu. Kde koberec skontrolujeme, odfotografujeme, prejdeme si prípadne možnosti opráv v prípade poškodenia.

Kontakt

Cena čistenia alebo opravy koberca

Cena sa odvíja od materiálu koberca a od prípadného poškodenia. Cenu vám radi upresníme telefonicky, no finálnu cenu vieme poskytnúť až po fyzickom obhliadnutí koberca na predajni. Cena čistenie začína pri 33€ za meter štvorcových.

Ako dlho trvá čistenie koberca

Koberce vozíme v turnusoch do Rakúska. Preto ich vyčistenie obvykle trvá 2 týždne od najbližšieho zvozu. Opravy môžu trvať o niečo dlhšie.

Dobré vedieť

Nie vždy vieme garantovať, že všetky fľaky budú naozaj odstránené, keďže v prvom rade dbáme na to aby koberec sa čistením nepoškodil. Čistenie je povrchové.

U strojových kobercov je maximálna veľkosť v kratšom smere 2,3m (kvôli transportu).

Kvôli prípadným obmedzeniam na hraniciach spôsobených pandémiou môžu byť služby obmedzené alebo s dlhšou dodacou lehotou.

Nerealizujeme vyzdvihnutie koberca u klienta - nutné zaniesť na predajňu.

Tipy na predĺženie životnosti koberca

Podložka pod koberec

Podložka pod koberec nielenže slúži ako zábrana šmýkaniu sa, ale aj predĺži výrazne životnosť koberca.

Koberec po ktorom sa chodí. Alebo sa nebodaj hýbe na ňom pohovka pri detských hrách, rýchlo stratí celistvosť osnovy zo spodnej strany.

Vyvetranie koberca

Je dobré koberec 2x za rok otočiť na chrbát aspoň na pol dňa, čím sa vyvetrá spodná časť koberca. Zabránite tým vlhnutiu a rozmnožovaniu drobných škodcov.

Ak je koberec primoc veľký, nemusíte ho celý otáčať, jeden deň poodhalíte polovicu koberca a druhý deň druhú.

Pravidelná údržba

Koberec obvykle postačuje pravidelne povysávať, prípadne raz za čas vyklepať. Raz za 5 rokov odporúčame profesionálne vyčistiť, tak aby sa dostali von nečistoty, ktoré sa dostali do väčšej hĺbky koberca.

Prírodne koberce sem tam prestriekajte levanduľou. Vlneným kobercom treba občas obnoviť prirodzenú mastnotu.

Napíšte nám

Súhlas so súbormi cookie