ANTIALERGICKÉ KOBERCE

Kolekcia Alpaca

Koberce Alpaca sú vyrobené z vlny lamy alpaky, ktorá žije v juhoamerických Andách. Chová sa najmä kvôli vlne, ktorá je ešte kvalitnejšia ako vlna z oviec či kôz. Zvieratá sa šľachtia jednotlivo podľa zafarbenia – biele, čierne, svetlohnedé, hnedé, béžové a šedé. Vlna z alpaky je lesklá a hladká, horšie sa farbí, preto sa pri textilnom spracovaní zvykne miešať s inými materiálmi. Na výrobu kobercov Alpaca Natur Pur sa ale používa nefarbená vlna bez akýchkoľvek ďalších vlákien, čím si zachová všetky pozitívne vlastnosti. Ročná produkcia vlny z jedného zvieraťa je cca. 2 kg.

ROZDIEL SPOZNÁTE NA PRVÝ POHĽAD

Prednosti vlny Alpaca

Antibaktériálne účinky

Vlna neobsahuje veľa mastnoty (obyčajná vlna obsahuje lanolín), preto nepriťahuje prach ani baktérie. Vďaka tomu sa alergény neusádzajú v koberci. Zároveň duté vlákno zabezpečuje, že koberec "dýcha".

Ľahká údržba

Vlákno odpudzuje špinu, vysoká hustota tkania zabraňuje vnikaniu špiny do hĺbky. Koberec z vlny Alpaca odpudzuje pachy a je odolná voči plesniam.

Dlhá životnosť koberca

Vlákno z lamy alpaky je pevnejšie ako bežná vlna. Spojením pružného, pevného vlákna odolného voči zašpineniu s ručným tkaním, koberec získa dlhú životnosť.

Extra jemná na dotyk

Patrí k najluxusnejším prírodným vláknam. Ľahko ho spoznáte podľa jemnosti na dotyk a jemnému lesku.

ZÁZRAK PRÍRODY

Vlastnosti vlny Alpaca

Veľmi dobré tepelné vlastnosti v zime i v lete – vďaka mikroskopickým vzduchovým dutinám nachádzajúcich sa v každom vlase.

Alpaka vlna je tiež elastická a nie je horľavá.

Výnimočne vhodná pre alergikov. 

Spolu s kašmírom a hodvábom patrí alpaka vlna medzi najkvalitnejšie vlákna na svete.

Plus všetky vlastnosti klasickej vlny.

Alpaka vlna je v Európe napriek svojim vynikajúcim vlastnostiam stále málo využívaná, preto sme radi, že Vám môžeme predstaviť novú kolekciu Alpaca Natur Pur. Spoločnosť Natur Pur pracovala na realizácii tohto projektu spolu s indickými dodávateľmi asi dva roky. Lamy alpaka sú chované v Andách vo vysokej nadmorskej výške, ktorá je pre tieto zvieratá prirodzená a zabezpečuje, že majú najkvalitnejšiu vlnu. V Indií zase nájdeme vynikajúcich viazačov kobercov. V tejto krajine sa technika ručného viazania dedí z generácie na generáciu. V spolupráci s Natur Pur tam z alpaka vlny dovezenej z Peru vyrábajú Alpaca koberce.

Alpaca 1815 béžová
Alpaca 1620 svetlošedá

FAQ

Časté otázky

Pripravili sme si pre vás otázky a odpovede, ktoré obvykle zodpovedáme klientom na predajni. Ak by ste mali ešte nejakú otázku, určite nám napíšte alebo zavolajte.

Čo je vlna Alpaca (Alpaka)?

Je to vlna zo zvieraťa lamy Alpaca, ktorá žije v juhoamerických Andách (Peru). Vlna na výrobu kobercov sa zbiera 2x do roka z hrdla lamy, kde je najkvalitnejšia.

Je koberec z vlny Alpaca vhodný pre alergika?

Áno. Priam môžeme povedať že je to jediný vhodný koberec pre alergika, keďže vlna z lamy Alpaca neobsahuje žiadnu mastnotu, čím sa akýkoľvek prach neusádza na vlákno. Čiže nevzniká žiadna živná pôda pre roztoče.

V akých farbách sa vyrábajú koberce Alpaca?

Pre zachovanie výborných vlastností vlny, sa zásadne nefarbí ani nebieli. Preto farby sú prírodné tak ako je prirodzená farebnosť zvieraťa (lama) Alpaca. Nižšie si môžete pozrieť farebný vzorkovník.

Aká je skladová dostupnosť kobercov?

Keďže koberce z vlny Alpaca sú pomerne žiadané ale vlny je obmedzené množstvo (cca 2kg z jedeného zvieraťa za rok - viď vyššie) je kobercov z vlny naozaj skladom málo. Obvykle sa vyrábajú na klientovu požiadavku.

Môže sa vysávať koberec z vlny Alpaca?

Áno, najlepšie s hubicou na koberce (na hladko bez vysunutých štetín). Je možné použiť aj robotický vysávač, avšak ak je doma alergik je lepšie klasické vysávanie.

Ako sa udržiava koberec Alpaca?

Veľmi ľahko, keďže koberec je veľmi husto tkaný, špina nezapadne do neho hlboko, taktiež nepriťahuje fľaky. Voda sa drží na povrchu, stačí bielou servítkou vpiť.

Odporúčame pravidelne povisávať. Aspoň raz za pol roka poriadne prevetrať (otočiť koberec na chrbát aspoň na jeden deň). Odporúčame každých 4 až 5 rokov odovzdať koberec do špecializovanej čistiarne.

Aká je životnosť koberca Alpaca?

Životnosť koberca pri správnej starostlivosti je veľmi veľká, vydrží vám desiatky rokov až generácie. Je to spôsobené kvalitou vlny, ako aj majstrovskou ručnou prácou - pevné husté uzlíky.

Aká je orientačná cena koberca z vlny Alapaca?

Vzhľadom na kvalitu vlny a jej špeciálne vlastnosti ako aj obmedzené množstvo vlny patria koberce z vlny Alpaca k drahším ako je obvyklé u vlnených kobercoch. Avšak ich cena je vzhľadom na ich životnosť a vlastnosti primeraná.

Alpaca 1816 béžová
Alpaca 1617 svetlošedá

FAREBNÉ MOŽNOSTI

Prirodzené odtiene vlny

Vzhľadom na to že sa vlna Alpaky nebieli ani nefarbí, je farebné vyhotovenie možné v prirodzených odtieňov vlny tak ako ich príroda stvorila.

Avšak je možné u jednotlivých kobercoch zameniť farebnosť. Čiže podklad môže byť béžový, svetlo šedý, pieskový či šedý, a motív podľa vami zvolených farieb.

Je možné na vyžiadanie vyhotoviť koberec aj z iných motívov, informujte sa na predajni.

Koberce je možné vyrobiť do šírky 400cm a dĺžky až 600 cm.

UÁŽKY KOBERCOV

Pre vašu inšpiráciu

Alpaca 1617 šedá
Alpaca 1716 béžová
Alpaca 1716 piesková
Alpaca 1615 svetlošedá

Koberce z kolekcie Alpaca sú veľmi jemno tkané, až 192 000 uzlíkov na m2.

Alpaca 1616 béžová
Alpaca 1610 šedo-piesková kombinácia
Alpaca 1619 béžová
Alpaca 1716 svetlošedá
MÁTE OTÁZKU?

Napíšte nám: